III ligaRUCH ZDZIESZOWICE - CZARNI ŻAGAŃ 1-2 (0-2)

0-2 42min. Kononowicz
1-2 55min. Kiliński

Ruch: Feć - Kurc (54 Kiliński), Drąg, Bachor, Bobiński (89 Tomasik), Bella (85 S. Polak), Rewucki, Kapłon, Bukowiec, Kasprzyk, Juszczak (64 Rychlewicz)
Czarni: Przeździęk - Wróbel (52 Galuś), Kłak, Smarduch, Bulatovic, Pawela (82 Bednarczyk), Flejterski, Dorobek, Katerla, Kononowicz (66 Horubała), Burski

Drużyna Ruchu po niosła pierwszą w sezonie porażkę, i to na dodatek przed własną publicznością i z niżej notowanym rywalem. Tradycji stało się więc, można powiedzieć zadość, bo nie od dziś wiadomo, że Ruch o wiele lepiej spisuje się na wyjazdach.

Początek meczu nie zapowiadał tragedii. Ruch nie oddawał pola gry, a kibice spokojnie czekali na rozwój wypadków. Te zaś potoczyły się zgoła odmiennie od oczekiwań. Po kwadransie gry coraz więcej z niej mieli goście. To oni zaczęli przeważać, a Ruch oddał inicjatywę. Przełomem okazała się akcja z 31-ej minuty, kiedy Drąg sfaulował w polu karnym Kononowicza, za co dostał czerwoną kartkę, a drużyna Czarnych rzut karny. Przyjezdni karnego wykorzystali i objęli prowadzenie. Niedługo po tym Kononowicz pogrążył drużynę Ruchu strzelając drugiego gola i na przerwę Ruch schodził przegrywając 0-2.

Druga połowa to mozolna pogoń Ruchu za straconymi szansami i odrabianie strat. Zaczęło się nieźle, już w 55 minucie Kiliński zdobył kontaktową bramkę. Czarni, mimo że grali z przewagą jednego zawodnika, praktycznie nie stworzyli żadnej klarownej sytuacji pod bramką Ruchu, gospodarze zaś kilka mieli, jednak żadna z nich nie zakończyła się bramką i wynik 1-2 utrzymał się do samego końca.