IV liga SZOMBIERKI BYTOM - PIAST II GLIWICE 0-3 (0-1)

0-2 90+2min. Czekański
0-3 90+3min. Tomanek

Szombierki: Wiśniewski - Szafrański, Dzido, Ślęzko, Śliwa, Kasprzyk, Kukliński (46 Polak), Makowski, Pach, Pączko, Rosiński (84 Stefaniak)
Piast II: Szumski - Horvath, Doczekal, Kwaśniewski, Nieves, Iżvolt, Dziczek, Kubik (90 Czogała), Jonda (64 Tomanek), Hałgas (81 Gojko), Ciechański (85 Czekański)

Sytuacja Piasta w tabeli jest nie do pozazdroszczenia, ale nie beznadziejna. Drużyna ratuje się przed spadkiem i ciągle ma jeszcze na to szanse. Dzięki wygranej z Szombierkami cel staje się wyraźniejszy i bliższy realizacji, choć do jego osiągnięcia pozostało jeszcze wiele pracy. Odwrotnie wygląda sytuacja Szombierek. Bytomianie są na razie bezpieczni, ale po porażce z Piastem ich bezpieczeństwo wisi na włosku.

Mecz rozstrzygnął się w końcowych minutach. Wystarczyłoby zagrać po 5 ostatnich minut obu części i gry i wynik byłby taki sam. Pierwszego gola gliwiczanie zdobyli na minutę przed przerwą, a dwie kolejne bramki dopiero w doliczonym czasie drugiej połowy. Szombierkom niewiele brakowało, by uratować remis, ale skończyło się na wysokim 0-3.